Astroloji Nasıl Bakılır?

Astroloji ile ilgili pek çoğumuzun merak ettiği durumlar sadece burç yorumu olarak görünse de astroloji tamamen tüm burçların, gezegenlerin, evlerin, açıların yorumlanmasını kapsar. Doğduğumuz anda yeryüzündeki halimizin gökyüzünde haritasının oluştuğunu düşünün. İşte astrolojide kişinin gökyüzündeki haritasının tanımı ve tasviridir.

Astroloji Nelerden Oluşuyor?

Kişiye ait bir doğum haritası incelendiğinde gökyüzündeki güneş, ay ve tüm gezegenlerin ( Venüs, Merkür, Mars, Jüpiter, Satürn) haritamızda yerleştiği burçlar ve evler olarak bakılmaktadır.

Zodyak çemberinde 12 ev ve 12 burç olduğundan bir kişinin haritasında ise tüm burçlar bulunmaktadır.

Bu demektir ki hiç ilgimizin olmadığını düşündüğümüz burç bile gezegenlerimizden birinde yerleşmiş olabilir ya da mutlaka bir evimizi kesiyor olabilir. Güneş burcunuz ve tüm gezegenlerin burç karşılığı olarak yorumlanır.

Astroloji Haritasına Nasıl Bakılır?

Kişinin astrolojik haritası incelenmek istendiğinde öncelikle ASC noktası denilen (yükselen) Zodyak çemberinde bulunan sol ufuk çizgisi başlangıç noktasını inceliyoruz. Asc noktası 1.evi keser ve bu yükselen burcumuza denk düşmektedir. Yükselen burç ise dışardan nasıl göründüğümüz, nasıl biri olduğumuz, olaylara verdiğimiz tepkileri gösterir. Sonrasında yükselen burcumuzun yönetici gezegeni haritamızda hangi eve ve gezegene yerleşmiş. Bu iki önemli özellik tamamen bir astrolojik haritanın pusulasıdır. Bunları tanımlayabilmemiz için burçların anlamları ve gezegenlerin anlamlarını bilmemiz gerekmektedir.

Güneş burcumuz ve ay burcumuzda yükselen kadar önemlidir. Güneş kendi benliğimiz, Ay ise içsel dünyamız, duygu durumumuz ve ailesel boyutumuzu aktarır. Bunları tanımlarken burçların tanımlarını mutlaka bilmemiz gerekir. Sonrasında hangi eve yerleşmiş, bize burç ve gezegenlerin karşılığını gösteriyor bakmamız gerekmektedir.

Bir astrolojik haritada burçlar “Ne şekilde?” sorusunun cevabını, gezegenler ise “Nasıl?” sorusunu, evler ise bize hayatımızdaki yeri yani “Nerede, hangi konuda?” sorusunun cevabını verdirir.

Detaylı incelendiği vakit, sonrasında açılar ve derecelerinde incelenmesi gerekir. Her açı çeşidi, her gezegen ve burçlara kombinasyonu, her ev ve burçlara kombinasyonu olarak bakılır. Haritayı nasıl çıkarmanız gerektiği ile ilgili belirli siteler bulunmakla beraber harita programları da bulunmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; her harita kişiye özeldir ve parmak izi gibi eşsizdir. Doğduğunuz andan itibaren biricikliğiniz, haritanızda bile size mesaj verir.

Yorum yapın