Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat olarak da adlandırılan bu olay bireyin uyku halindeyken ruh ve beden bağlarının gevşediği hallerde fiziksel bedeni dışında, bilinci tamamen açık ve yerinde olarak gezinti yapmasıdır. Astral seyahat ya da diğer bir adıyla astroloji seyahati halindeyken birey istediği her yere gidebilmektedir. Bilinçli olunması sebebiyle diğer beden dışı deneyimler arasında özel bir yeri vardır. Parapsikoloji’ bunu ”beden dışı deneyim” olarak adlandırılır.

Nasıl Yapılır?

-Astroloji seyahatin genelde sabah saatlerinde uykulu haldeyken yapılması önerilir. Yine de herhangi bir kural yoktur her saatte yapılabilir.

-Doğru atmosferin yaratılması çok önemlidir. Yapılan mekanda herhangi dikkat dağıtıcı bir eşyanın ya da kişinin bulunmaması gerekir. Zihnin ve bedenin gevşetilmesi gerekir.

-Kaslar sıkılıp bırakılır. Bu genellikle ayak parmaklarından başlar ve yukarı doğru çıkılır.

-Zihin nefes alıp verilmeye odaklanılır. Bu aşamada üçüncü göz denilen çakraya yoğunlaşılması önerilir. Üçüncü gözden yardım almak için kuvars taşının kullanılması önerilebilir.

-Bedenin bir kısmına odaklanılır. Mesela sol ele yoğunlaşmayı örnek verelim. Gözler kapalıyken bile tam olarak canlandırılacak kadar yoğunlaşılmalıdır. Daha sonra eli sıkmak için zihin kullanılır. Sadece zihin kullanılarak diğer organlarda harekete geçirilmeye çalışılmalıdır.

-Titreşim haline girilir.

-Ruhu bedenden ayırmak için zihin kullanılır fakat bu çok büyük bir çalışma ve beden kontrolü gerektirir.

Tehlikeli Midir?

Ruhun bedene geri dönmeme ihtimali olduğu için her zaman bir risk vardır. Bu riski azaltmak için ruhu bedene görülmez bir güçle her zaman bağlamaya önem verilmelidir. Bu güce ‘gümüş kordon’ dendiği olabilir. Ayrıca boyut değişimi uygulandığı için başka varlıklarla da karşılaşmak mümkündür. Tabi ziyaret edilen boyuttan asıl boyuta bu varlıkları getirmek gibi bir riskte her zaman vardır.

Nerelere Gidilir?

Astral seyahat halindeyken herhangi bir yere gidilebilir. İlk denemelerde yapılan oda ya da bulunan evden çok uzaklaşılmaması önerilir. Zaman içerisinde deneyim kazanıldıkça her boyuta ve her yere gidebilmek mümkündür bununla ilgili bir sınırlama yoktur.

Bu seyahat türü çok kolay yapılamaz ve taşıdığı riskler nedeniyle pek önerilmez. Daha öncesinde farklı psişik işler denenmesi her zaman daha çok önerilir. Dikkatli olunmalıdır.

Yorum yapın