Ay Burcu Nasıl Hesaplanır?

Doğduğumuz andaki güneşin, ayın ve yıldızların konumu ve birbirleriyle olan bağlantıları bizim doğum haritamızı oluşturur. Her insanın birbirinden farklı doğum günü ve saati, herkesin birbirinden farklı ve eşsiz doğum haritalarını oluşturur.

Güneş burcunu doğum günümüz belirlerken, ay burcu ve yükselen burcunu doğum saatimiz belirler. Güneş burcumuz karakterimiz üzerinde, yükselen burcumuz etrafımıza verdiğimiz imaj üzerinde, ay burcumuz da duygu dünyamız üzerinde etkilidir. Ay burcu içsel benliğimiz ile ilişkilendirilir.

Ay Burcu Nedir?

Eski çağlarda insanlar doğa olaylarının, mevsimlerin, hasat zamanlarının Ay’ın gökyüzündeki pozisyonuna göre meydana geldiğine inanırlardı. Bu nedenle eski topluluklar hayati eylemlerini Ay’a göre ayarlarlardı. Zamanla 12 farklı notanın olduğunu gördüler. Bunları da şu anki burçlar olarak isimlendirdiler. İşte astroloji bu şekilde oluşmaya başladı.

Ay Burcu Nasıl Bulunur?

Ay burcumuzu bulmak içi öncelikle doğum haritamızı çıkarmamız gerekir. Bunun için doğum yerimiz, doğum günümüz ve doğum saatimiz gereklidir. Ay burcumuzun duygu dünyamız ve kişiliğimiz üzerinde oldukça etkili olması sebebiyle doğru bir şekilde yapılması gerekir.

Ay Burcuna Göre Kişilik Analizi

​​​​​​​Ay burcunuz Koç ise; sabırsız, enerjik, fazla hırslısınız. Çabuk sinirlendiğiniz için dışarıdan sinirli görünürsünüz ancak cesur ve güvenilirsiniz.

Ay burcunuz Boğa ise; güçlü karakterli, güvenilir ve soğukkanlısınız. Sakin, sabırlı ve tutarlısınız. Ancak kin tutmaya çok yatkınsınız. Huzur ve güvene önem verirsiniz.

Ay burcunuz İkizler ise; konuşmayı seversiniz. Meraklı ve zekisiniz. Sosyal olduğunuz kadar yalnızlığı da seversiniz. İletişime yatkınsınız.

Ay burcunuz Yengeç ise; ailenize bağlısınız. Fazla alıngan ve fazla duygusalsınız. Sezgiselsiniz. Duygularınız karar verirken çok önemli bir pozisyonda.

Ay burcunuz Aslan ise; sahiplenici ancak kibirlisiniz. Sanatsal becerileriniz gelişmiştir. Komik mizaçlısınızdır. Yönetmeyi seversiniz.

Ay burcunuz Başak ise; merhametli ve hassassınız. Pratik zekalarınız sayesinde başarılısınız. Fikirleriniz söylemekten utanmazsınız.

Ay burcunuz Terazi ise; arkadaş canlısısınızdır. Dış görünüşe önem verirsiniz. Kibar, adil ve güvenilirsiniz.

Ay burcunuz Akrep ise; tutkulu ve sezgiselsiniz. Hırslısınızdır. Bu bazen sizi kötü etkileyebilir. Özgürlüğü seversiniz.

Ay burcunuz Yay ise; öğrenmeye ve gezmeye açıksınız. Yenilileri seversiniz. Bağımsız olmayı seversiniz. Detaylarla uğraşmayı sevmezsiniz.

Ay burcunuz Oğlak ise; hırslı ve soğukkanlısınız. İletişim kurmakta zorlanabilirsiniz ancak başarılı olmaya yatkınsınız.

Ay burcunuz Kova ise; açık fikirli, cesur ve özgüvenlisiniz. Zekayı önemsersiniz ve sıradanlık sevmezsiniz.

Ay burcunuz Balık ise; duygusalsınızdır. Romantizme çok önem verirsiniz. Düşünceli ve sanatçı ruhlusunuz.

Yorum yapın