Mars’ın Geri Hareketi

İki gezegen gökyüzünde aynı noktaya geldiklerinde bir şeye başlarlar. Yeni bir ay gibi aralarında bir döngü başlatılır. Bazıları tatlı şeyleri eyleme geçirirken, bazıları da gelişmemiz için eyleme geçme mücadeleleri veriyor. 

2023’nin ilk günlerinde, Oğlak burcunda bir gezegen yığını yaşadık, ardından Kova burcunda önemli eylemler yaşadık; Oğlak burcundaki Satürn ve Plüton arasında çağı belirleyen bir kavuşum ve Oğlak burcunda da Jüpiter ile Pluto arasında önemli bir kavuşum vardı. Bu tür birleşimler, gökyüzündeki büyük satranç hareketleridir, bir yüzyıl arayarak tarayabileceğiniz ve büyük değişikliklerin, mücadelelerin ve zorlukların rekorunu belirleyen yıllar olacağına dair iyi tavsiye edilen bir bahse girebileceğiniz türden.  

Ama şeytan her zaman ayrıntılardadır. 

Mart ayının sonlarında, Mars Oğlak burcundaki Jüpiter ve Plüton ile birleşti ve Nisan ayı başlarında Mars Kova burcunda Satürn ile kavuştu.  

Bu, daha hızlı hareket eden bir gezegen olan ve çatışmaya neden olma, iltihaplanma ve genellikle yaralanmaya hakaret ekleme kabiliyeti ile bilinen Mars ile daha yavaş hareket eden gezegenler olan Jüpiter, Satürn ve Pluto arasındaki bir döngünün başlangıcıydı. 2020 Mart ve Nisan ayları hepimize damgasını vurdu. 

Dünya yerinde barınağa girdiğinde neredeydin?

Şimdi, beş ay sonra, Jüpiter, Satürn ve Plüton’un hepsi Oğlak burcunda kabaca aynı yerdeyken Mars yoluna devam etti. Mars şu anda Oğlak burcundan 90 ° uzakta olan Koç burcunda. Astroloji de bu kare dediğimiz şeydir. 90 ° ‘lik bir açı düşünürseniz, keskin, sivri ve gergin. Kareler sürtüşmeye neden olur, bizi harekete geçmeye davet eder ve kendi sorunlarımızdan kaçmayı çok daha az mümkün kılar. Bir kavuşmadan sonra, iki gök cismi 90 derecelik bir açı oluşturmak için ayrıldığında, ayın yeni ve dolu arasında olduğu zamana benzer – yarı yolda yanar, döngünün başında tohumlanan şey haline gelmenin yarısıdır. Mars’tan bir kare hapsolmuş ısıyı yüzeye çıkaracak ve tahrişin görmezden gelinmesini imkansız hale getirecektir.

Mars kendi yolunda gitmek istiyor. Kurallarla arası pek iyi değil. Gerektiğinde bir dönek. Koç’ta (27 Haziran’dan beri ve 6 Ocak 2024’e kadar devam edecek) Mars genellikle hızlıdır, ancak Mars 9 Eylül’de gerilemeye başlayacağı ve 13 Kasım’a kadar doğrudan gitmeyeceği için savaşçı yerinde tutulur. Bu gerileme sırasında, Mars sorunlarımızın getirdiği zorlukların ve zorlukların yakından farkına varacağız. Kişisel ve toplu olarak.

Temmuz ayının sonundan bu yana gerileme öncesi gölge fazında, Mars şimdi Jüpiter, ardından Pluto ve en önemlisi Satürn ile – hepsi Oğlak burcunda – tam karelere yaklaşıyor. 

Mars kare Jüpiter

Mars ve Jüpiter, ilk kez 4 Ağustos’ta (geri dönüş öncesi), ikinci kez 18 Ekim’de (geri hareket halindeyken) ve üçüncü kez 23 Ocak 2024’de (ancak Boğa ve Kova burcundan olmak üzere) birbirlerini üç kez kare yapacaklar. Jüpiter hala üstündedir ve retrograd ve retrograd sonrası gölge tamamlandıktan sonra). 

Jüpiter ödül istediğinden ve Mars zafer istediğinden, bu kombinasyon genellikle ya açgözlülüğü ya da herkes için kazanma arzusunu teşvik etmeye yardımcı olur. Oğlak burcundaki Jüpiter, Koç burcundaki Mars üzerinde üstünlüğe sahiptir (çünkü Oğlak ilk önce yükselir), yani bu özel kurulum, Mars’ın içine girdiği bir dizi daha ciddi çatışmada aslında oldukça faydalı olduğu anlamına gelir. 

Mars ve Jüpiter arasındaki karelerin en bilgili olanı, Mars’ın en parlak olduğu ve gece gökyüzüne hükmettiği, geri giden Mars’ın kalbinde olacağımız için 18 Ekim olacak. Ayrıca astrolojik açıdan çok zor bir haftanın ortasında olacak ve bize en çok ihtiyacımız olduğunda kazanma fırsatı verecek. 

Mars Meydanı Plüton

Mars ve Pluto 13 Ağustos (retrograd öncesi), 9 Ekim (geri hareket halindeyken) ve 23 Aralık’ta (hala retrograd sonrası gölgesinde iken) birbirlerini kare yapacaklar. İlk kare durumu kurar, ikincisi onun hakkındaki farkındalığımızı derinleştirir ve üçüncüsü bize bir tür kapanış sağlar. 

Oğlak burcundaki Plüton, Koç burcunda da Mars üzerinde üstünlüğe sahip olduğu için, bu düzende göreceğimiz şey, bireyler olarak kolektif gücümüzü kapsamaktan başka hiçbir şeyi sevmeyen kuruluşlara karşı harekete geçmemiz gerektiğidir. Plüton yeraltı dünyasını yönetir. Bunun gibi astroloji, içinde yaşadığımız sistemlerin cephelerinin altında gizlenenleri açığa çıkarma eğilimindedir. Beyaz Üstünlükçü Ataerkillik çöküyor, ama sessizce gitmek üzere değil. Pluto bize sürekli ve uzun vadeli çabaların önemini öğretir. Zamanımızda asla meyve vermediğine şahit olmasak bile, yolsuzluğu açığa çıkarmak, egemenliğini zayıflatmak ve eşitlik ve topluluk için zengin ve verimli toprağa dönüşmesine izin vermek için elimizden geleni yapacağımızdan emin olmayı gelecek nesillere borçluyuz. Bbüyümeye özen gösterin.

Mars kare Satürn

Mars kare Satürn, geleneksel gezegenlerden katlanabileceğimiz en zorlu yönlerden biridir. Satürn yavaş, sınırlı ve kısıtlayıcıdır. Oğlak burcunda, Satürn geleneğe aşıktır ve onu sürdürmek söz konusu olduğunda eli ağırdır. Oğlak burcundaki Satürn, Koç’taki Mars karşısında üstünlüğe sahip, bu, haklarımızı engellemeye çalışmak için her türlü otoriter hareketi çok ciddiye alma ihtiyacına işaret eden bir konfigürasyon. 

Mars istasyonları gerilediğinde (9 Eylül), Satürn istasyonları yönlendiriyor (28 Eylül). Gezegenler yön değiştirdiklerinde inanılmaz derecede yavaş hareket ederler, gökyüzünde durmuş gibi görünürler. Mars ve Satürn, Ağustos ortasından Ekim başına kadar aşağı yukarı aynı derecede olacak (3 ° verin veya alın). 

Ciddiyet, ciddiyet ve dikkat çoktur. 

Mars genellikle yakınlaştığı için, Satürn’e bir karenin tamamlanması birkaç gün sürebilir. İkisinin de bu şekilde yavaşlaması ve aynı anda karşı karşıya gelmesi, yılın en büyük kırmızı bayraklarından biridir, bu da ondan korkmamız gerektiği anlamına gelmez, ancak bize haber verildiği anlamına gelir. 

Artık vazgeçmenin, bırakmanın veya vazgeçmenin zamanı değil. Dünyamız yıpranmış, parçalanmış ve yatıştırılmaya büyük ihtiyaç duyuyor. Çöp bidonuna ateş eklemek bizi iyileştirmez, ancak olması gereken yere baskı yapmak için Mars’ın gücünü kullanmak bizi adalete götürür.  

Mars Satürn’ü ilk kez 24 Ağustos’ta ve ikinci kez 29 Eylül’de (Satürn istasyonlarının yönlendirdiği gibi) kareler, ancak yine, tüm dönem boyunca birbirleriyle tam olarak birkaç derece kare içindeler (kare şeklinde olacaklar. Yine üçüncü kez, 13 Ocak 2024’de, ancak Satürn’ün hala üstün olduğu Boğa ve Kova burcundan ve retrograd ve post retrograd gölge tamamlandıktan sonra). 

Mars ve Satürn arasındaki ilk kare bize, uğraştığımız canavarın doğası hakkında bir şeyler söyleyecek ve ikincisi onu netleştirecek, ancak büyük olasılıkla ayrıştırılması imkansız olan dev bir olay gibi hissedecek. 

Önümüzdeki 3 ay boyunca yaptığımız seçimler ve yapacağımız eylemler çok önemli. 

Bir Mars geri hareketi, tipik olarak hararetli alışverişlerin daha baskın hale geldiği, yaşadığımız zararın etkisinin ve daha bariz bir şekilde devam ettirdiğimiz ve aramızdaki bölünmelerin görmezden gelinmesinin çok daha zor olduğu bir zamandır. Kare Satürn, muazzam hissettiren engellere karşı çıkma eğilimindeyiz ve yine de bunları yönetmenin bir yolunu bulmalıyız: her küçük fırsattan yararlanılmalıdır. Bu mükemmel düzeni, kişiyi, lideri ya da durumu bekleme zamanı değil; İçinde bulunduğumuz durumu kabul etme ve elimizden geldiğince en iyi şekilde hareket etme zamanı. 

Mars her zaman bize ne kadar gücümüz olduğunu hatırlatmak için buradadır; ne zaman ve nerede acı, kıskançlık veya nefretin etkileşimlerimizi zehirlemesine izin verdiğimiz; haysiyetimize ihanet etmeden çatışma yoluyla çalışmayı nasıl öğrenebiliriz; ve katılmamız için haykıran savaşlarda nasıl kalacağımızı. Mars keskindir – becerilerimizi geliştirmemize veya zarar vermemize yardımcı olması için onu kullanabiliriz. Bu araçları akıllıca kullanmak iş ister, ama siz hazırsınız. 

Bu temalarla ilgili olarak sizin için neyin ortaya çıktığına dikkat edin. Bu gerileme ile kendiniz hakkında ne öğrenmek istediğinizi düşünün ve bunu yapmak için bir niyet belirleyin. Kanınızı neyin kaynattığını, neyin kısa yollar kullanmak istemesine neden olduğunu izleyin ve fazladan projeler üstlenmek istediğinizde kendinizi izleyin. Mars Satürn’ün kare şeklini aldığında bahse girebileceğimiz bir şey, düşündüğümüzden daha az zamana sahip olacağımız veya işin içerdiği işi daha az anlayacağımızdır. Spesifik olun, stratejik olun ve önümüzdeki birkaç ayın haritasını çıkarırken kendinize olabildiğince nazik olun. 

İğneyi adalete taşımak için gün boyu herkesten her türlü çabaya ihtiyacımız var. 

Yorum yapın